Revenire de senzație în Bănie. Sorin Bușu a semnat cu Știința!

Revenire de senzație în Bănie. Sorin Bușu a semnat cu Știința!

Sorin Bușu s-a întors acasă după șapte ani.

210810 busu

FC Universitatea Craiova nu se mai oprește din transferuri, iar Adrian Mititelu i-a adus un înlocuitor pe măsură și lui Jeremy Huyghebaert. Conducerea Științei a anunțat că Sorin Bușu a semnat cu FC Universitatea Craiova și astfel revine acasă după șapte ani. Bușu a fost în sezonul trecut căpitanul formației Poli Iași, dar a fost coleg la Universitatea și cu actualul patron al Științei, Adrian Mititelu jr.

"Sorin Bușu, jucător ce în sezonul trecut a evoluat in Liga I, la formația Poli Iași, a semnat cu Știința! Fundașul stanga, crescut de clubul nostru încă de la vârsta de 14 ani, are 142 de meciuri în Liga I la activ. Sorin se află pentru a treia oara la Fotbal Club Universitatea 1948. Acesta a mai jucat pentru clubul nostru în perioadele 2006-2011 și 2013-2014.

Bine ai revenit acasa, Sorin!", suna anunțul postat pe contul de Facebook al clubului