EXCLUSIV. Dioszegi: "Îl felicit pe Adrian Mititelu pentru victorie. FCU trebuia să ne mai dea încă vreo trei-patru goluri"

Laszlo Dioszegi a declarat pentru Ediție.ro că FCU a câștigat meciul cu Sepsi, 2-1, mult mai clar decât o arată scorul.

mititelu

FC Universitatea Craiova avea de luat o revanșă în fața lui Sepsi, iar oltenii au făcut-o cu vârf și îndesat, chiar dacă golul victoriei a fost înscris de Leo Lacroix în minutul 90+2.

Ediție.ro a stat de vorbă cu Laszlo Dioszegi, iar patronul covăsnenilor a fost un om extrem de fair-play.

"Știți foarte bine că eu sunt un tip corect, iar acest scor 2-1 este unul mincinos. FCU trebuia să ne mai dea incă vreo trei-patru ca să ne sature. Îl felicit pe domnul Adrian Mititelu pentru victorie. Echipa dânsului a fost mult mai bună față de echipa mea. Am primit o lecție de fotbal la Craiova, iar în repriza a doua chiar mi-a fost rușine.

Echipa domnului Mititelu rata ocazie după ocazie.  Blănuță, pe lângă gol, parcă a avut și două bare, nu? Ce să mai: în a doua repriză noi nici nu am fost pe teren. Golul victoriei lui FCU a venit meritat. Noi trebuie să ne trezim, iar joi voi discuta concret cu Ciobotariu. Așa nu mai merge", a încheiat Dioszegi.