Înfrângere în ultimul amical din Austria. Kisvarda-FC Universitatea Craiova, 2-1

FC Universitatea Craiova a pierdut partida cu Kisvarda, 1-2.

200713 Compagno 01

Știința a disputat ultimul meci de verificare din Austria în compania formației Kisvarda, iar Marius Croitoru a fost nevoit să improvizeze din nou în centrul apărării după "dezertarea" lui Kovacic. Astfel că, Huyghebaert a jucat iar fundaș central, făcând pereche cu Andre Duarte, iar Van Durmen a evoluat pe postul de fundaș stânga. La pauză, scorul a fost de 1-0 pentru Kisvarda iar maghiarii au înscris, în minutul 33, prin Makovski. În partea a doua a meciului Știința a reușit egalarea prin Compagno, dar pe final de meci adveresarii alb-albaștrilor au marcat golul victoriei prin Comaj, min 85, din lovitură de la 11 m.