FCU a urcat pe locul 2 după ce Horezu a pierdut cu Turris. Rezultatele etapei 24!

FC Universitatea Craiova urcă un loc în clasamentul Ligii 3, Seria III.

RS558 029 FCU Bascov eso

Elevii lui Adrian Filip se află la nouă puncte în spatele celor de la Turris Măgurele, după ce Știința a câștigat vineri partida cu Bascov, scor 3-0, iar fotbaliștii lui Eric Lincar au învins sâmbătă Horezu, scor 2-0, formația care se afla pe locul doi în clasamentul Seriei III, Liga 3, înaintea disputării meciurilor din etapa 24.

Astfel că, jucătorii de la Horezu au ratat șansa să se apropie de Turris după ce au fost învinși în meciul direct, ba mai mult, aceștia chiar au și pierdut poziția a doua în clasament, loc pe care îl ocupă acum FC Universitatea Craiova, 47 de puncte.

Rezultatele Etapei 24

Vineri

FC Voluntari 2- Astra 2, 2-2

FC Universitatea Craiova - Unirea Bascov, 2-0

Atletic Bradu - CSU 2, 0-2

Flacăra Moreni - Sporting Roșiori, 2-0

Viitorul Domnești- Hermannstadt 2, 0-0

Sâmbătă

Turris Măgurele- Horezu, 2-0

Pucioasa -Alexandria, 1-1

Brașov- Filiași, 2-0

 

Loc Echipă J V E Î Ma Pr G Pct
1. FC Universitatea 16 13 3 0 40 9 +31 42
2. CS Șoimii Lipova 16 8 5 3 32 15 +17 29
3. CS Crișul Chișineu Criș 16 8 4 4 21 19 +2 28
4. ACS Flacăra Horezu 16 8 3 5 22 15 +7 27
5. ACS Progresul Pecica 16 7 5 4 25 18 +7 26
6. ACS Dumbrăvița 16 6 5 5 32 23 +9 23
7. CS Hunedoara 16 7 2 7 31 31 0 23
8. CSC Ghiroda și Giarmata 16 6 3 7 29 25 +4 21
9. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 16 5 6 5 28 29 -1 21
10. Fortuna Becicherecu Mic 16 4 8 4 23 20 +3 20
11. CS Viitorul Dăești 16 5 5 6 35 39 -4 20
12. LPS Cetate Deva 16 4 6 6 16 19 -3 18
13. CS Național Sebiș 16 5 2 9 25 37 -12 17
14. ACSO Filiaşi 16 4 3 9 24 36 -12 15
15. CS Gilortul Tg. Cărbunești 16 3 2 11 14 37 -23 11
16. ACS Poli Timișoara 16 3 2 11 15 40 -25 11

 

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. FC Universitatea 16 42
2. CS Șoimii Lipova 16 29
3. CS Crișul Chișineu Criș 16 28
4. ACS Flacăra Horezu 16 27
5. ACS Progresul Pecica 16 26
6. ACS Dumbrăvița 16 23
7. CS Hunedoara 16 23
8. CSC Ghiroda și Giarmata 16 21
9. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 16 21
10. Fortuna Becicherecu Mic 16 20
X

Right Click

No right click