Meciurile lui FCU sunt televizate în următoarele două runde. Programul etapelor patru și cinci!

Meciurile lui FC Universitatea Craiova vor fi televizate în etapele patru și cinci.

1 camera tv 1280x720

Parcursul bun al formației lui Nicolo Napoli din startul campionatului, dar și bazinul mare de suporteri ai Științei au făcut că televiziunile să le ofere posibilitatea tuturor susținătorilor lui FC Universitatea Craiova să își vadă jucătorii live la televizor în meciurile din etapele patru și cinci.

Meciul derby al rundei patru este jocul Rapid-Turris, programat sâmbătă, 19 septembrie, de la ora 14:30, iar în etapa a 5-a cel mai tare meci este Petrolul – Dunărea Călărași, sâmbătă, 26 septembrie, de la ora 18:45.

În schimb, Știința va întâlni Viitorul Pandurii Tg Jiu, duminică, de la ora 12:30, iar pe 29 septembrie, pe CSM Slatina, de la ora 19:00.

Program etapa 4 Liga 2:

Sâmbătă, 19 septembrie, ora 11:00

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti
Farul Constanţa – SCM Gloria Buzău
CSM Reșița – ASU Politehnica Timișoara
Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău
CSM Slatina – Fotbal Comuna Recea

Dunărea Călărași stă.

Sâmbătă, 19 septembrie, ora 14:30

Rapid – Turris Oltul Turnu Măgurele – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Duminică, 20 septembrie, ora 12:30

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC Universitatea Craiova – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Luni, 21 septembrie, ora 18:00

FK Csikszereda – Petrolul Ploiești – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Marți, 22 septembrie, ora 19:00

Universitatea Cluj – Unirea Slobozia – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

200912 fcu dunarea 63 bucurie echipa

Program etapa 5 Liga 2:

Sâmbătă, 26 septembrie, ora 11:00

Aerostar Bacău – FK Csikszereda
ASU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara
SCM Gloria Buzău – CSM Reșița
Unirea Slobozia – Farul Constanţa
Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni
Turris Oltul Turnu Măgurele – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii Târgu Jiu stă.

Sâmbătă, 26 septembrie, ora 12:30

Fotbal Comuna Recea – Rapid – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Sâmbătă, 26 septembrie, ora 18:45

Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Duminică, 27 septembrie, ora 12:00

Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Marți, 29 septembrie, ora 19:00

FC Universitatea Craiova – CSM Slatina – DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Duminică, 25 Octombrie 2020
Petrolul Ploieşti vs FC Universitatea
15:00
Marți, 3 Noiembrie 2020
FC Universitatea vs CS Aerostar Bacău
17:00
Sâmbătă, 7 Noiembrie 2020
ACS ASU Poli Timișoara vs FC Universitatea
11:00

Clasament Liga 2, 2020-2021

Loc Echipă J Pct
1. FC Universitatea 7 17
2. FC Metaloglobus 8 15
3. Universitatea Cluj 8 14
4. ACS ASU Poli Timișoara 7 14
5. Petrolul Ploieşti 7 13
6. FC Rapid 7 13
7. AFC Turris-Oltul 8 12
8. Dunărea Călăraşi 6 12
9. Unirea Slobozia 8 10
10. Farul Constanţa 7 10