Universitatea Craiova întâlneşte Turris azi la Severin

În cadrul etapei cu numărul 20 a Ligii a 3 a, seria a 3 a, Universitatea Craiova va primi replică celor de la Turris Turnu Măgurele, sâmbătă 30 martie începând cu orele 16:00.Este un meci decisiv pentru promovare, întrucât cei de la Măgurele au un avans de 6 puncte în clasament, iar o victorie a echipei noastre va relansa campionatul.
Universitatea Craiova abordează partidă cu un moral excelent după victoria categorică de etapa trecută, 4-0 la Voluntari. În schimb, oaspeţii vin după un surprinzător 0-0 pe teren propriu cu SR Braşov.
Meciul tur disputat la Măgurele s-a încheiat nedecis, scor 1-1. Meciul a debutat cu golul marcat de Marius Avram, însă teleormănenii au egalat în finalul partidei dintr-un penalty uşor acordat.
Se anunţă o partidă viu disputata, din care sperăm că echipa noastră va obţine cele 3 puncte.
Din informaţiile pe care le avem, jucătorii care au acuzat probleme de sănătate în ultima perioadă (japonezul Kazuki, Cristiu şi Ciuca) s-au antrenat normal în această săptămână. Rămâne de văzut dacă Adrian Filip va merge pe unsprezecele câştigător de la Voluntari sau vor interveni surprize în garnitură de start.
Este aşteptată o afluenţă ridicată de spectatori şi rămâne de văzut dacă Peluza Sud 97 va fi prezentă în tribunele municipalului severian.
Partidă va fi transmisă live pe contul oficial de youtube al echipei nostre, cât şi pe RTS – Radioteleviziunea Severin.
Suporterii pot procura produsele din magazin şi la Severin ..

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Sâmbătă, 7 Martie 2020
Universitatea Craiova vs CS Șoimii Lipova
15:00

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. Universitatea Craiova 15 41
2. CS Șoimii Lipova 15 28
3. CS Crișul Chișineu Criș 15 27
4. ACS Progresul Pecica 15 25
5. ACS Flacăra Horezu 15 24
6. ACS Dumbrăvița 15 22
7. CS Hunedoara 15 22
8. CSC Ghiroda și Giarmata 15 20
9. Fortuna Becicherecu Mic 15 20
10. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 15 20