Conducerea Științei, mesaj pentru FRF și echipa lui Mihai Rotaru!

Conducerea lui FCU a anunțat ce va întreprinde clubul din ianuarie.

MITITELU

Conducerea clubului FC Universitatea Craiova dorește ca după ce echipa patronată de Adrian Mititelu a fost recunoscută oficial de către FIFA ca și continuatoarea adevăratei Universitatea Craiova, FRF să interzică formației din Liga 1 a lui Rotaru să mai folosească numele sfânt al Universității Craiova. Pe pagina oficială de facebook, oficialii Științei au postat următorul mesaj:

"În luna ianuarie vom solicita Federației Romane de Fotbal să repare ce se mai poate repara în ceea ce privește efectele acțiunilor ilegale și iresponsabile inițiate de FRF începand cu iulie 2011. Reparația constă în repunerea clubului în drepturile anterioare și interzicera grupării (CSU 2013) de a mai folosi numele, culorile și însemnele clubului FC UNIVERSITATEA CRAIOVA. În situația în care FRF nu va reglementa de urgență această situație vom iniția printr-o acțiune obligația de a face împotriva FRF și CSU CRAIOVA cu consecința ca ambele structuri să suporte daunele aduse clubului nostru prin folosirea ilegala a numelui, culorilor si a însemnelor clubului nostru"

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Sâmbătă, 7 Martie 2020
Universitatea Craiova vs CS Șoimii Lipova
15:00

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. Universitatea Craiova 15 41
2. CS Șoimii Lipova 15 28
3. CS Crișul Chișineu Criș 15 27
4. ACS Progresul Pecica 15 25
5. ACS Flacăra Horezu 15 24
6. ACS Dumbrăvița 15 22
7. CS Hunedoara 15 22
8. CSC Ghiroda și Giarmata 15 20
9. Fortuna Becicherecu Mic 15 20
10. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 15 20