Conducerea Științei, mesaj pentru FRF și echipa lui Mihai Rotaru!

Conducerea lui FCU a anunțat ce va întreprinde clubul din ianuarie.

MITITELU

Conducerea clubului FC Universitatea Craiova dorește ca după ce echipa patronată de Adrian Mititelu a fost recunoscută oficial de către FIFA ca și continuatoarea adevăratei Universitatea Craiova, FRF să interzică formației din Liga 1 a lui Rotaru să mai folosească numele sfânt al Universității Craiova. Pe pagina oficială de facebook, oficialii Științei au postat următorul mesaj:

"În luna ianuarie vom solicita Federației Romane de Fotbal să repare ce se mai poate repara în ceea ce privește efectele acțiunilor ilegale și iresponsabile inițiate de FRF începand cu iulie 2011. Reparația constă în repunerea clubului în drepturile anterioare și interzicera grupării (CSU 2013) de a mai folosi numele, culorile și însemnele clubului FC UNIVERSITATEA CRAIOVA. În situația în care FRF nu va reglementa de urgență această situație vom iniția printr-o acțiune obligația de a face împotriva FRF și CSU CRAIOVA cu consecința ca ambele structuri să suporte daunele aduse clubului nostru prin folosirea ilegala a numelui, culorilor si a însemnelor clubului nostru"

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. FC Universitatea 16 42
2. CS Șoimii Lipova 16 29
3. CS Crișul Chișineu Criș 16 28
4. ACS Flacăra Horezu 16 27
5. ACS Progresul Pecica 16 26
6. ACS Dumbrăvița 16 23
7. CS Hunedoara 16 23
8. CSC Ghiroda și Giarmata 16 21
9. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 16 21
10. Fortuna Becicherecu Mic 16 20
X

Right Click

No right click