Marius Avram nu a fost folosit de Eugen Trică în partida de la Deva.

avram

Eugen Trică a început să aibă probleme în centrul defensivei din cauza accidentărilor. După Ovidiu Dănănae, Marius Avram este și el indisponibil.

Ediție ro vă informează că fundașul central al Științei a făcut deplasarea cu echipa la Deva, dar cu o seara înainte de meci, la antrenament, jucătorul oltenilor i-a solicitat lui Eugen Trică să iasă din ședința de pregătire, deoarece are unele dureri. Astfel că, acesta nu a mai putut să joace în meciul de la Deva, iar în cel mai scurt timp fundașul central al Stiintei se va duce la ecograf pentru a afla ce accidentare a suferit.

După rezultate din acestă etapă, FCU s-a distanțat din nou la opt puncte de locul doi.

SERIA 4, etapa 8

Vineri, 11 octombrie, ora 15:00

ACS Poli Timişoara - CS Hunedoara     2-1
Lucian Oprea (77), Sebastian Velcotă (86 - penalty) / Erwin Bloj (70)

LPS Cetate Deva - U Craiova 1948 SA     0-1
Marian Stoenac (18)

CSC Dumbrăviţa - Naţional Sebiş     3-1
Laurenţiu Telescu (13), Andrei Făgărăşanu (38), Răzvan Morariu (39) / Florin Chitaş (84 - penalty)

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii - Viitorul Dăeşti     2-4
Alexandru Baranyi (33), Petrişor Jichici (51) / Bogdan Lăzărescu (12), Goerge Neacşu (66, 72), Florin Costea (87)

Sâmbătă, 12 octombrie, ora 15:00

Gloria Lunca Teuz Cermei - Flacăra Horezu     1-1
Bogdan Burlă (8 - penalty) / Cristian Munteanu (80)

Crişul Chişineu Criş - ACSO Filiaşi     2-0
Angelo Cocian (17), Marian Codrea (88)

Fortuna Becicherecu Mic - Gilortul Târgu Cărbuneşti   3-0
Andrei Hodiş (35), Răzvan Cluci (77), Joseph Anagor (90+1)

Progresul Pecica - Şoimii Lipova    1-2
Roland Wild (31) / Andrei Sulea (23), Denis Rusu (85)

 

Loc Echipă J V E Î Ma Pr G Pct
1. Universitatea Craiova 13 11 2 0 31 7 +24 35
2. ACS Progresul Pecica 13 7 4 2 23 13 +10 25
3. CS Șoimii Lipova 13 6 4 3 25 12 +13 22
4. CS Crișul Chișineu Criș 13 6 4 3 18 15 +3 22
5. ACS Flacăra Horezu 13 6 2 5 16 13 +3 20
6. ACS Dumbrăvița 13 5 4 4 24 17 +7 19
7. CSC Ghiroda și Giarmata 13 6 1 6 25 19 +6 19
8. Fortuna Becicherecu Mic 13 4 7 2 21 16 +5 19
9. CS Viitorul Dăești 13 5 4 4 31 32 -1 19
10. CS Hunedoara 13 5 1 7 22 25 -3 16
11. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 13 3 6 4 20 22 -2 15
12. CS Național Sebiș 13 4 2 7 21 27 -6 14
13. LPS Cetate Deva 13 3 4 6 12 17 -5 13
14. ACSO Filiaşi 13 3 3 7 21 31 -10 12
15. ACS Poli Timișoara 13 2 2 9 11 33 -22 8
16. CS Gilortul Tg. Cărbunești 13 2 2 9 9 31 -22 8