FCU se luptă cu Lipova încă din prima etapă. Vezi programul tuturor meciurilor!

FRF a stabilit programul meciurilor din seriile Ligii III.

echipament foto mare

FC Universitatea Craiova a aflat programul meciurilor sale din Seria IV, iar în prima etapă Știința o va întâlni în deplasare pe echipa care în sezonul trecut a pierdut lupta pentru promovare în fața celor de la Reșița. Însă, chiar dacă distanțele pentru deplasări sunt foarte lungi, atât pentru elevii lui Trică, dar și pentru suporterii alb-albaștrilor, totuși jucătorii Universității nu au voie să nu își îndeplinească obiectivul mult dorit.

Mai jos vă prezentăm programul tuturor jocurilor din turul Seriei IV.

Etapa 1 – 24 august 2019

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – ACS POLI TIMIȘOARA

ACS PROGRESUL PECICA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

CSC DUMBRĂVIȚA – LPS CETATE DEVA

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

CS VIITORUL DĂEȘTI – CS HUNEDOARA

CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACS FLACĂRA HOREZU

CS ȘOIMII LIPOVA – U CRAIOVA 1948 SA

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACSO FILIAȘI

Etapa 2 – 31 august 2019

ACS POLI TIMIȘOARA – ACSO FILIAȘI

U CRAIOVA 1948 SA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

ACS FLACĂRA HOREZU – CS ȘOIMII LIPOVA

CS HUNEDOARA – CS NAȚIONAL SEBIȘ

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CS VIITORUL DĂEȘTI

LPS CETATE DEVA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CSC DUMBRĂVIȚA

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – ACS PROGRESUL PECICA

Etapa 3 – 7 septembrie 2019

ACS PROGRESUL PECICA – ACS POLI TIMIȘOARA

CSC DUMBRĂVIȚA – AS FORTUNA BECICHERECU MIC

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

CS VIITORUL DĂEȘTI – LPS CETATE DEVA

CS NAȚIONAL SEBIȘ – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

CS ȘOIMII LIPOVA – CS HUNEDOARA

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACS FLACĂRA HOREZU

ACSO FILIAȘI – U CRAIOVA 1948 SA

Etapa 4 – 14 septembrie 2019

 ACS POLI TIMIȘOARA – U CRAIOVA 1948 SA

ACS FLACĂRA HOREZU – ACSO FILIAȘI

CS HUNEDOARA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CS ȘOIMII LIPOVA

LPS CETATE DEVA – CS NAȚIONAL SEBIȘ

CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CS VIITORUL DĂEȘTI

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

ACS PROGRESUL PECICA – CSC DUMBRĂVIȚA

Etapa 5 – 21 septembrie 2019

CSC DUMBRĂVIȚA – ACS POLI TIMIȘOARA

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACS PROGRESUL PECICA

CS VIITORUL DĂEȘTI – AS FORTUNA BECICHERECU MIC

CS NAȚIONAL SEBIȘ – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ CS

ȘOIMII LIPOVA – LPS CETATE DEVA

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

ACSO FILIAȘI – CS HUNEDOARA

U CRAIOVA 1948 SA – ACS FLACĂRA HOREZU

Etapa 6 – 28 septembrie 2019

ACS POLI TIMIȘOARA – ACS FLACĂRA HOREZU

CS HUNEDOARA – U CRAIOVA 1948 SA

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – ACSO FILIAȘI

LPS CETATE DEVA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CS ȘOIMII LIPOVA

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CS NAȚIONAL SEBIȘ

ACS PROGRESUL PECICA – CS VIITORUL DĂEȘTI

CSC DUMBRĂVIȚA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

Etapa 7 – 5 octombrie 2019

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACS POLI TIMIȘOARA

CS VIITORUL DĂEȘTI – CSC DUMBRĂVIȚA

CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACS PROGRESUL PECICA

CS ȘOIMII LIPOVA – AS FORTUNA BECICHERECU MIC

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

ACSO FILIAȘI – LPS CETATE DEVA

U CRAIOVA 1948 SA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

ACS FLACĂRA HOREZU – CS HUNEDOARA

Etapa 8 – 12 octombrie 2019

ACS POLI TIMIȘOARA – CS HUNEDOARA

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – ACS FLACĂRA HOREZU

LPS CETATE DEVA – U CRAIOVA 1948 SA

CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – ACSO FILIAȘI

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

ACS PROGRESUL PECICA – CS ȘOIMII LIPOVA

CSC DUMBRĂVIȚA – CS NAȚIONAL SEBIȘ

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS VIITORUL DĂEȘTI

Etapa 9 – 19 octombrie 2019

CS VIITORUL DĂEȘTI – ACS POLI TIMIȘOARA

CS NAȚIONAL SEBIȘ – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CS ȘOIMII LIPOVA – CSC DUMBRĂVIȚA

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACS PROGRESUL PECICA

ACSO FILIAȘI – AS FORTUNA BECICHERECU MIC

U CRAIOVA 1948 SA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

ACS FLACĂRA HOREZU – LPS CETATE DEVA

CS HUNEDOARA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

Etapa 10 – 26 octombrie 2019

ACS POLI TIMIȘOARA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

LPS CETATE DEVA – CS HUNEDOARA

CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – ACS FLACĂRA HOREZU

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – U CRAIOVA 1948 SA

ACS PROGRESUL PECICA – ACSO FILIAȘI

CSC DUMBRĂVIȚA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS ȘOIMII LIPOVA

CS VIITORUL DĂEȘTI – CS NAȚIONAL SEBIȘ

Etapa 11 – 2 noiembrie 2019

CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACS POLI TIMIȘOARA

CS ȘOIMII LIPOVA – CS VIITORUL DĂEȘTI

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

ACSO FILIAȘI – CSC DUMBRĂVIȚA

U CRAIOVA 1948 SA – ACS PROGRESUL PECICA

ACS FLACĂRA HOREZU – AS FORTUNA BECICHERECU MIC

CS HUNEDOARA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – LPS CETATE DEVA

Etapa 12 – 9 noiembrie 2019

ACS POLI TIMIȘOARA – LPS CETATE DEVA

CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CS HUNEDOARA

ACS PROGRESUL PECICA – ACS FLACĂRA HOREZU

CSC DUMBRĂVIȚA – U CRAIOVA 1948 SA

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACSO FILIAȘI

CS VIITORUL DĂEȘTI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

CS NAȚIONAL SEBIȘ – CS ȘOIMII LIPOVA

Etapa 13 – 16 noiembrie 2019

CS ȘOIMII LIPOVA – ACS POLI TIMIȘOARA

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CS NAȚIONAL SEBIȘ

ACSO FILIAȘI – CS VIITORUL DĂEȘTI

U CRAIOVA 1948 SA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

ACS FLACĂRA HOREZU – CSC DUMBRĂVIȚA

CS HUNEDOARA – ACS PROGRESUL PECICA

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – AS FORTUNA BECICHERECU MIC

LPS CETATE DEVA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

Etapa 14 – 23 noiembrie 2019

ACS POLI TIMIȘOARA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

AS FORTUNA BECICHERECU MIC – LPS CETATE DEVA

ACS PROGRESUL PECICA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

CSC DUMBRĂVIȚA – CS HUNEDOARA

CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACS FLACĂRA HOREZU

CS VIITORUL DĂEȘTI – U CRAIOVA 1948 SA

CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACSO FILIAȘI

CS ȘOIMII LIPOVA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

Etapa 15 – 30 noiembrie 2019

CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACS POLI TIMIȘOARA

ACSO FILIAȘI – CS ȘOIMII LIPOVA

U CRAIOVA 1948 SA – CS NAȚIONAL SEBIȘ

ACS FLACĂRA HOREZU – CS VIITORUL DĂEȘTI

CS HUNEDOARA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CSC DUMBRĂVIȚA

LPS CETATE DEVA – ACS PROGRESUL PECICA

CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – AS FORTUNA BECICHERECU MIC

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. Universitatea Craiova 16 42
2. CS Șoimii Lipova 16 29
3. CS Crișul Chișineu Criș 16 28
4. ACS Flacăra Horezu 16 27
5. ACS Progresul Pecica 16 26
6. ACS Dumbrăvița 16 23
7. CS Hunedoara 16 23
8. CSC Ghiroda și Giarmata 16 21
9. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 16 21
10. Fortuna Becicherecu Mic 16 20