Revenire de senzație în Bănie. Sorin Bușu a semnat cu Știința!

Sorin Bușu s-a întors acasă după șapte ani.

210810 busu

FC Universitatea Craiova nu se mai oprește din transferuri, iar Adrian Mititelu i-a adus un înlocuitor pe măsură și lui Jeremy Huyghebaert. Conducerea Științei a anunțat că Sorin Bușu a semnat cu FC Universitatea Craiova și astfel revine acasă după șapte ani. Bușu a fost în sezonul trecut căpitanul formației Poli Iași, dar a fost coleg la Universitatea și cu actualul patron al Științei, Adrian Mititelu jr.

"Sorin Bușu, jucător ce în sezonul trecut a evoluat in Liga I, la formația Poli Iași, a semnat cu Știința! Fundașul stanga, crescut de clubul nostru încă de la vârsta de 14 ani, are 142 de meciuri în Liga I la activ. Sorin se află pentru a treia oara la Fotbal Club Universitatea 1948. Acesta a mai jucat pentru clubul nostru în perioadele 2006-2011 și 2013-2014.

Bine ai revenit acasa, Sorin!", suna anunțul postat pe contul de Facebook al clubului

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Vineri, 22 Octombrie 2021
FC Universitatea vs Gaz Metan Mediaș
17:30 | Stadionul "Ion Oblemenco", Craiova