FC Universitatea Craiova urcă un loc în clasamentul Ligii 3, Seria III.

RS558 029 FCU Bascov eso

Elevii lui Adrian Filip se află la nouă puncte în spatele celor de la Turris Măgurele, după ce Știința a câștigat vineri partida cu Bascov, scor 3-0, iar fotbaliștii lui Eric Lincar au învins sâmbătă Horezu, scor 2-0, formația care se afla pe locul doi în clasamentul Seriei III, Liga 3, înaintea disputării meciurilor din etapa 24.

Astfel că, jucătorii de la Horezu au ratat șansa să se apropie de Turris după ce au fost învinși în meciul direct, ba mai mult, aceștia chiar au și pierdut poziția a doua în clasament, loc pe care îl ocupă acum FC Universitatea Craiova, 47 de puncte.

Rezultatele Etapei 24

Vineri

FC Voluntari 2- Astra 2, 2-2

FC Universitatea Craiova - Unirea Bascov, 2-0

Atletic Bradu - CSU 2, 0-2

Flacăra Moreni - Sporting Roșiori, 2-0

Viitorul Domnești- Hermannstadt 2, 0-0

Sâmbătă

Turris Măgurele- Horezu, 2-0

Pucioasa -Alexandria, 1-1

Brașov- Filiași, 2-0

 

Loc Echipă J V E Î Ma Pr G Pct
1. Universitatea Craiova 4 4 0 0 11 3 +8 12
2. ACS Flacăra Horezu 4 3 1 0 8 2 +6 10
3. CSC Ghiroda și Giarmata 4 3 0 1 10 4 +6 9
4. Fortuna Becicherecu Mic 4 2 2 0 5 2 +3 8
5. CS Viitorul Dăești 4 2 1 1 10 8 +2 7
6. CS Hunedoara 4 2 0 2 8 7 +1 6
7. ACSO Filiaşi 4 2 0 2 8 8 0 6
8. CS Crișul Chișineu Criș 4 1 2 1 6 5 +1 5
9. ACS Progresul Pecica 4 1 2 1 5 6 -1 5
10. CS Național Sebiș 4 1 1 2 6 8 -2 4
11. CS Șoimii Lipova 4 1 1 2 2 4 -2 4
12. LPS Cetate Deva 4 1 1 2 4 9 -5 4
13. ACS Dumbrăvița 4 0 3 1 3 4 -1 3
14. CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 4 0 2 2 5 9 -4 2
15. CS Gilortul Tg. Cărbunești 4 0 1 3 3 8 -5 1
16. ACS Poli Timișoara 4 0 1 3 4 11 -7 1

 

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Sâmbătă, 21 Septembrie 2019
Universitatea Craiova vs ACS Flacăra Horezu
17:00 | Stadionul Municipal Dr. Tr. Severin
Sâmbătă, 28 Septembrie 2019
CS Hunedoara vs Universitatea Craiova
17:00 | Hunedoara

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. Universitatea Craiova 4 12
2. ACS Flacăra Horezu 4 10
3. CSC Ghiroda și Giarmata 4 9
4. Fortuna Becicherecu Mic 4 8
5. CS Viitorul Dăești 4 7
6. CS Hunedoara 4 6
7. ACSO Filiaşi 4 6
8. CS Crișul Chișineu Criș 4 5
9. ACS Progresul Pecica 4 5
10. CS Național Sebiș 4 4