Universitatea Craiova a întâlnit ieri, la Severin , pe stadionul Municipal, echipa A.C.S. S.R. Municipal Braşov, meci contând pentru etapa cu numărul 17 din Liga 3 , Seria 3.

Din cauza unor probleme atât medicale dar şi suspendări, Nicolo Napoli a trebuit să schimbe şi de această dată primul 11.

Universitatea Craiova a avut câteva ocazii de a înscrie şi chiar a beneficiat de un penalty dar din păcate Claudiu Balan a ratat .

La pauză scorul a rămas neschimbat Universitatea Craiova 0 – 0 A.C.S. S.R. Municipal Braşov.

Odată cu ieşirea de la vestiare , Nicolo Napoli a mutat decisiv prin introducerea lui Alex Raicea şi Avram Alexandru .

În minutul 54 a venit şi primul gol pentru Universitatea Craiova. Claudiu BALAN înscrie după o acţiune purtată pe partea stângă iniţiată de Negru Radu.

Jocul de posesie al echipei a dat roade astfel că în minutul 71 Alex RAICEA înscrie în poarta echipei din Braşov în urma unei acţiuni pe partea dreaptă .

Universitatea Craiova a continuat să domine echipa din Braşov iar în minutul 80, Alex RAICEA pătrunde frontal şi marchează ultimul gol al întâlnirii de astăzi.

Rezultat final: Universitatea Craiova 3 – 0 A.C.S. S.R. Municipal Braşov.

Universitatea Craiova : Mogosanu Sorin, Kovari Ştefan, Suciu Cornel, Dananae Ovidiu, Negru Radu, Tanase Ionuţ, Codoban Claudiu, Keita Saibaa Maudo, Bălan Claudiu, Fisayo.

Rezerve: Chindris Claudiu, Mot Laurenţiu, Zimţa Samuel, Grecu Constantin, Villegas Sebastian Perez, Raicea Alexandru, Avram Alexandru.