Universitatea Craiova a întâlnit ieri, la Severin , pe stadionul Municipal, echipa A.C.S. S.R. Municipal Braşov, meci contând pentru etapa cu numărul 17 din Liga 3 , Seria 3.

Din cauza unor probleme atât medicale dar şi suspendări, Nicolo Napoli a trebuit să schimbe şi de această dată primul 11.

Universitatea Craiova a avut câteva ocazii de a înscrie şi chiar a beneficiat de un penalty dar din păcate Claudiu Balan a ratat .

La pauză scorul a rămas neschimbat Universitatea Craiova 0 – 0 A.C.S. S.R. Municipal Braşov.

Odată cu ieşirea de la vestiare , Nicolo Napoli a mutat decisiv prin introducerea lui Alex Raicea şi Avram Alexandru .

În minutul 54 a venit şi primul gol pentru Universitatea Craiova. Claudiu BALAN înscrie după o acţiune purtată pe partea stângă iniţiată de Negru Radu.


Jocul de posesie al echipei a dat roade astfel că în minutul 71 Alex RAICEA înscrie în poarta echipei din Braşov în urma unei acţiuni pe partea dreaptă .

Universitatea Craiova a continuat să domine echipa din Braşov iar în minutul 80, Alex RAICEA pătrunde frontal şi marchează ultimul gol al întâlnirii de astăzi.

Rezultat final: Universitatea Craiova 3 – 0 A.C.S. S.R. Municipal Braşov.


Universitatea Craiova : Mogosanu Sorin, Kovari Ştefan, Suciu Cornel, Dananae Ovidiu, Negru Radu, Tanase Ionuţ, Codoban Claudiu, Keita Saibaa Maudo, Bălan Claudiu, Fisayo.

Rezerve: Chindris Claudiu, Mot Laurenţiu, Zimţa Samuel, Grecu Constantin, Villegas Sebastian Perez, Raicea Alexandru, Avram Alexandru.

 

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Sâmbătă, 23 Noiembrie 2019
CS Viitorul Dăești vs Universitatea Craiova
14:00 | Dăești
Sâmbătă, 30 Noiembrie 2019
Universitatea Craiova vs CS Național Sebiș
14:00 | Stadionul Municipal Dr. Tr. Severin
Sâmbătă, 7 Martie 2020
Universitatea Craiova vs CS Șoimii Lipova
15:00 | Stadionul Municipal Dr. Tr. Severin

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. Universitatea Craiova 13 35
2. ACS Progresul Pecica 13 25
3. CS Șoimii Lipova 13 22
4. CS Crișul Chișineu Criș 13 22
5. ACS Flacăra Horezu 13 20
6. ACS Dumbrăvița 13 19
7. CSC Ghiroda și Giarmata 13 19
8. Fortuna Becicherecu Mic 13 19
9. CS Viitorul Dăești 13 19
10. CS Hunedoara 13 16