LIVE FC Universitatea - Flacăra Horezu, ora 18.00

FC Universitatea Craiova dispută vineri, de la ora 18.00, partida cu Șoimii Lipova.

peluza sud97

Peluza Sud 97 este o forță adevărată în cadrul galeriilor mari din România, iar în acest sezon ultrașii lui FCU vor face tot ce le stă în putință pentru a își susține echipa favorită. Și chiar dacă deplasările sunt al naibii de lungi, totuși suporterii alb-albaștrilor nu vor da un pas înapoi.

Pe pagina PS.97 de Facebook a fost anunțată prezența la meciul de la Pâncota cu Șoimii Lipova, iar ultrașii lui FCU vor să se organizeze cât mai bine.

Luni, de la ora 20:00, cei care doresc să meargă la meciul de vineri sunt așteptați în Părculețul Rovine pentru a achita 85 de lei, costul deplasării, dar și pentru a afla ultimele detalii despre participarea la meciul respectiv.

Astfel, este de așteptat și o prestație pe măsură a elevilor lui Eugen Trică, deoarece aceștia sunt conștienți de efortul pe care îl fac acum suporterii lui FCU, ținând cont că deplasările din Seria 4 sunt foarte lungi.

În plus, un rezultat bun încă din prima etapă, cu una dintre principalele contracandidate ale Științei la promovare, ar însemna un început de campionat foarte bun.

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Vineri, 20 Septembrie 2019
Universitatea Craiova vs ACS Flacăra Horezu
18:00 | Stadionul Municipal Dr. Tr. Severin
Sâmbătă, 28 Septembrie 2019
CS Hunedoara vs Universitatea Craiova
17:00 | Hunedoara
Sâmbătă, 5 Octombrie 2019
Universitatea Craiova vs CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
15:00 | Stadionul Municipal Dr. Tr. Severin
Sâmbătă, 12 Octombrie 2019
LPS Cetate Deva vs Universitatea Craiova
15:00 | Deva
Sâmbătă, 19 Octombrie 2019
Universitatea Craiova vs CS Crișul Chișineu Criș
15:00 | Stadionul Municipal Dr. Tr. Severin

Clasament Liga 3, Seria a IV-a

Loc Echipă J Pct
1. Universitatea Craiova 4 12
2. ACS Flacăra Horezu 4 10
3. CSC Ghiroda și Giarmata 4 9
4. Fortuna Becicherecu Mic 4 8
5. CS Viitorul Dăești 4 7
6. CS Hunedoara 4 6
7. ACSO Filiaşi 4 6
8. CS Crișul Chișineu Criș 4 5
9. ACS Progresul Pecica 4 5
10. CS Național Sebiș 4 4